Prečo?

Autor: Daniel Vrabeľ | 16.1.2016 o 10:54 | (upravené 16.1.2016 o 11:05) Karma článku: 7,79 | Prečítané:  353x

Istá Pani K. poslankyňa, vehementná bojovníčka za uzákonenie eutanázie, uhradila 1000 slovom tisíc EUR, za kauciu na prepustenie človeka podozrivého z vraždy vlastného syna. 

Pri téme eutanázia sa takmer vždy rozpúta, najmä na sieťových fórach alebo v priamom prenose v TV ťažká bitka. Na jednej strane sú väčšinou Za a tí na druhej strane sú Proti. Tí čo sú Za, uvádzajú svoje príklady trpiacich, ktorí chcú umrieť, tí Proti zase svoje. Všimol si vôbec niekto, koľko percent diskutérov tvoria tí, ktorí sa o trpiacich roky s láskou starajú alebo tí, ktorí sami trpia? Odpoviem (radšej len za seba) - nie nevšimol!

Pýtam sa teda prvý krát Prečo? Prečo si nikto z okázalých anonymov diskutujúcich - vyjadrujúcich sa k Za alebo Proti, nevšíma tých, ktorí v tichosti pomáhajú a tých, ktorí trpia. Namiesto toho zahltia diskusie „nadupadou“ dnes tak populárnou bezduchou iróniou. Aký je efekt z tých jalových nahlúplych donekonečna sa opakujúcich diskusii okolo eutanázie? Odpoviem za seba a ak dovolíte aj za vás - žiadny!

Prečo ľudia, ktorí sa nikdy o nikoho, koho majú radi s láskou nestarali v jeho ťažkom údele. Prečo ľudia, ktorí nikdy nikoho nemilovali s obľubou preosievajú a rýpu do rozumom nepochopiteľných entít, ako je život a smrť?

Za viac ako 20 rokov skoro totálneho ochrnutia som zažil všeličo. Od neutíchajúcej nezištnej lásky, ochoty pomôcť a pomáhať až na pokraj vysilenia, cez súcit a pochopenie, až po odporúčanie a navádzanie (vysokoškolsky vzdelanej zdravotnej sestry), aby som sa zabil...  

Prečo, vy, zatiaľ zdraví, mocní a silní, vy, ktorí si drzo uzurpujete právo rozhodovať či Za alebo Proti, jedny aj druhí - neponúknete tým, ktorí vo svojom nešťastí trpia Niečo, prečo by chceli žiť?  Prečo si myslíte, že sa to nedá? Prečo si myslíte, že život - akýkoľvek - je horší než smrť? Verte mi (jedni aj druhí), vždy sa dá nájsť viac tých - Prečo- žiť, ako tých - Prečo - čo najskôr skapať, umierať, zabíjať sa...

Zažil a zažívam mnoho utrpenia, svojho aj svojich drahých blízkych okolo mňa, a neviem čo ma ešte čaká. No za seba môžem povedať, ba dokonca vyhlásiť, že pokiaľ vôkol mňa sú a budú ľudia, z láskou milujúci, pomáhajúci, súcitní, slovom a písmom skutoční ľudia (nie špinavé hyeny), vždy budem chcieť ŽIŤ. Nech by ma postretlo akékoľvek utrpenie, so skutočnými ľuďmi sa vždy dá nájsť viac áno ako nie.

Preto v závere svojho príspevku si dovoľujem vyzvať, osloviť - nazvite to, ako chcete, Pani poslankyňu K. aby poslala aj mne 1000 EUR slovom tisíc EUR. Venujem ich svojej mame alebo iným dobrým ľuďom, ktorí denno denne zachraňujú „z pohľadu zdravých a silných ľudí“ môj bezcenný život.

Lebo ak, ich bola ochotná venovať na vyslobodenie niekoho, kto je zatiaľ „len“ podozrivý z vraždy svojho syna, mala by ich venovať aj tím, ktorí život zachraňujú. Potom sa dá uznať, že to s riešením otázky Eutanázie myslí vážne a zvažuje všetky pre a proti. Pripájam aj číslo účtu a budem čakať na reakciu, nielen reakciu váženej Pani poslankyne ale všetkých, jedných aj druhých, ktorých tak ťažko trápi uzákonenie Eutanázie. 

0540460446/0900

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?