Exorcista na telefón ???

Autor: Daniel Vrabeľ | 7.11.2012 o 17:41 | (upravené 9.11.2012 o 11:27) Karma článku: 9,36 | Prečítané:  1528x

Mnohí by sa čudovali, ako blízko je od exorcizmu k ľudskej hlúposti. Exorcizmus zbavuje ľudí zlého ale nezbavuje ľudí hlúposti. Pričom práve hlúposť obyčajnou zlobou priam vrchovato oplýva a neexistuje nič, nijaká modlitba, nijaká psychoterapia... vôbec nič, čo by ju dokázalo odstrániť. Napriek tomu sa ľudská hlúposť na exorcizme(ktorý je v tom nevinne) veľmi výdatne priživuje, a táto koexistencia je v poslednej dobe veľmi častý jav.

Úkazy, ako je uctievanie exorcistov, vizionárov, kazateľov, duchovných cvičiteľov atď atď, treba brať s veľkou rezervou, osobne nevenujem tomuto harašeniu veľkú pozornosť. Ale predsa, ma raz zaujalo bujaré facebookové velebenie rýchlokvaseného gréckokatolíckeho exorcistu (v skratke, z vyhadzovača, smetiara, zrazu kňaz, prednášateľ a exorcista - úžasná kariéra, svoj príbeh ochotne vyrozprával aj do niekoľkých médií).

Ľudia - exorcistickí nadšenci, si tam menili jeho číslo, miesta prednášok, svedectvá o „zázrakoch“ čo sa pri ňom stali. Skúsil som prispieť aj ja a položil som otázku, na zamyslenie. "Čo ak raz bude treba vyháňať zlého ducha zo samotného exorcistu ktorého teraz tak ospevujú. Kto rozlíši, že je posadnutý a kto sa podujme na vyháňanie ?" Veď, ako vieme nik na svete nie je uchránený od pôsobenia zlého a môže sa stať, že aj sám exorcista sa stane obeťou. Nepovedal som nič zlé aj tak ma hnali na Golgotu a ukrižovali - popudlivé reakcie boli veľmi prudké, plné nenávisti, asi preto, že som narušil ich kruhy...( čo sa týka odpovede tak tú som nedostal):-) Bolo mi však odporučené, že nech mu zavolám, že sa so mnou určite rád porozpráva(zároveň zdôraznili, že je extrémne zaneprázdený:-) To isté mi povedal aj farár, ktorý sa v našej dedine zúčastnil prednášky toho exorcistu. Prišiel k nám na dohodnutú návštevu, a zrazu v našom dome dokonca cítil akési temné sily - (v mojej prítomnosti) z vlastnej iniciatívy "experimentoval" s exorcizmom vo vlastnej réžii(vraj ho môže vykonávať aj on, keď sa mu zachce)

Zdá sa mi to zvláštne, keďže z rôznych faktografických kníh viem, že exorcizmus je veľmi ťažký a vysiľujúci, jeden exorcista zvládne za život len niekoľko takých úkonov pričom ho to môže umoriť na smrť. A tu je zrazu niekto, kto čaká na telefóne a vyháňa diablov, len tak mirnix dirnix, šmahom ľavej zadnej, stíha starať sa o rodinu (keďže je ženatý a má deti), cestovať, prednášať, slúžiť omše...

Som veriaci, NEZNEVAŽUJEM, NEZOSMIEŠŇUJEM, NEZĽAHČUJEM exorcizmus, ako taký, Zlo existuje, dokáže pôsobiť, ničiť a zničiť.

Napriek tomu sa na to musím pozerať cez kritické myslenie. Pretože, ľudská hlúposť v kombinácii s vyháňačskou mániou dokáže vidieť diabla všade, v každom a vo všetkom, len nie tam kde skutočne je. Ten sa potom všetkým smeje do ksichtu a nie len on. A tak sa znova pýtam.

Čo ak sa vyskytne prípad, že samotného exorcistu posadne diabol?

Môžu rímskokatolícky exorcisti vyháňať diablov napríklad z evanjelických veriacich alebo pravoslávny exorcista môže vyháňať diabla z katolíka? Lebo podľa zistených informácií by sa posadnutí katolíci mali podrobiť výlučne katolíckemu exorcizmu a tak ďalej. Funguje medzi cirkvami akýsi univerzálny exorcizmus v mene Ježiša Krista, jedného a toho istého, ktorého všetci svorne veria a uctievajú?

Lebo ak nie potom má každá kresťanská konfesia, odnož, obec - nazvite to ako chcete, svojich vlastných satanov, satančekov a diablov na ktorých vyháňači z inej konfesie nemajú dosah.

Ako to teda vlastne je ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?