Čo s ním? Čo s nimi? II.

Autor: Daniel Vrabeľ | 6.6.2011 o 13:02 | (upravené 25.6.2011 o 16:28) Karma článku: 14,94 | Prečítané:  762x

Zaťatých odkázancov je veľmi málo, spravidla 99,999% z nich dlho zaťatí nevydržia a zlomia sa, zlomia sa aj niekoľkokrát kým úplne padnú a rezignujú... Ale tí ktorí sú nezmlomní a v boji za normálny život vytrvajú to majú zo všetkých ŤZP najťažšie. Normálne ľudsky pomáhajúcich ľudí je veľmi málo a zvyšných 99.999% nevie - čo s nimi, respektíve pomáha spôsobmi opísanými hore, či inými skutkami "milosrdenstva".

Keďže aj v tejto oblasti dopyt vysoko presahuje ponuku. Na najhoršom ľudskom utrpení sa priživuje spústa sociopatov a skutočného ľudského odpadu v najrôznejších podobách.

Bežne sa podvodné ponuky pomoci dajú pomerne ľahko odhaliť. Horšie je to s nábožensky ladenými ponukami zaručene ľudskej, čo ľudskej priam nadpozemskej pomoci. Tu sa rozlišuje veľmi ťažko. Vlastne úvode je nemožné rozlíšiť, úprimnú a skutočnú pomoc od tej fingovanej a účelovej. Ale, pokúsim sa priblížiť ako to asi vyzerá.

Povedzme, že ste uchádzač o pomoc, a oslovíte nejakú cirkevnú, duchovnú komunitu, spolok, (ďalej nebudem menovať lebo paleta je verabože pestrá) čo sa zaoberá pomocou trpiacim. Nasleduje prijímací proces.

Ak vás uznajú hodnými, čiže sa zapáčite  hlavnému vodcovi, alebo vo vás zacítia dobrý zdroj. Prijmú vás(sprvu akože ste na návšteve). Obyčajne vám hneď na privítanie, dotyčný kňaz alebo guru-vodca vami oslovenej cirkvi, spoločenstva, „rodinnej“ kresťanskej komunity... odporučí niečo v tom zmysle, aby ste sa odovzdali do rúk božích. Ale vieme, že žiadne ruky božie tu na zemi neexistujú, existujú len ruky ľudské, v tomto prípade ich ruky. A práve na to sa čaká, čaká sa nato, že v tiesni bezhlavo uveríte žvástom o nezištnej (kresťanskej) pomoci blížnemu. V prípade, že sa odovzdáte do ich„rúk ...“ pristúpite na hru, ktorej pravidlá nepoznáte. Nasledujú rôzne náboženské a psychologické tančeky, rituály, obrady, modlitby pre umocnenie môže dôjsť aj k spoločným výletom a účasti na rôznych akciách. pri ktorých vás, vašu aktivitu a takzvané zdieľanie sa, vďaky i prosby, kňaz, guru-vodca či nejaký ním poverený človek bedlivo sleduje. Pozor, vodca je tu vždy alfa-omega, on má za každých okolností hlavné slovo, on určuje i mení pravidla hry ktorú hráte, k nemu choďte, plakať, smiať sa, aj masturbovať(niektorí vodcovia sú totiž trochu inak orientovaní akoby ste čakali, a pokiaľ sa im chcete votrieť do priazne, vašu aktivitu ocenia.)... Vodca je čosi, ako červené tlačítko na mobile, je nadradené ostatným tlačítkam a ostatným všetkým možným funkciám - môže všetko a vy nemožete nič vlastne môžete - hrať, alebo sa pratať preč, ak vôbec ešte máte na výber a neprepadli ste celkom ošiaľu v tejto bizarnej hre na zdieľanie sa, rodinné komunity, lásku zasvätených a zasvätencov - agapé.

Precitnutie zo sna o tom, že sa vás ujali sväté nadpozemské bytosti v ľudskej podobe býva veľmi kruté. Skutočná nočná mora, zo zasvätencov sa často vykľujú opravdiví kanibali. Kanibali, ktorí sa bez škrupúľ dokážu priživiť na tom najhoršom ľudskom utrpení. Ľudský zdochlinožravý hmyz, zahnívajúci pod rúškom vznešených kresťanských či humanitných ideálov o pomoci tým najslabším, vysaje a ohlodá telíčka odkázaných živých ľudských mŕtvol (čo to dá) zvyčajne až na kosť. Lenže toto nie sú žiadne sny, je to tuhá realita, kanibali sú tu a ukrývajú sa v dobre naprojektovaných brlohoch s hravými, krásnymi, dôstojnými až srdcervúcimi názvami. Ako sú svetielka nádeje, pastelky, barličky, motýliky, narcisy, nezábudky, margarétky, slnečnice, samaritáni, anjeli, samaritánske-Vaterhausy, kone, rieky, srdcia a tak ďalej a tak ďalej.

Preto vy ktorý ste z nejakého dôvodu úplne odkázaní na pomoc, alebo tí ktorí máte vo svojej blízkosti takého človeka, dajte si veľký pozor na koho sa v núdzi so svojimi bôľmi obraciate. Môž byť, že budete nemilo až hororovo prekvapení.

Taktiež prosím aj vás, ktorí pomáhate a máte ochotu pomáhať tým najviac odkázaným a uboleným, dbajte prosím na to, aby ste prejavom svojej súcitnosti nepodporili jedincov, či celé hniezda a páchnuce brlohy ľuďojedov, ktorí na vás cenia zuby cez falošný úsmev. Dokážu bezočivo v záujme získania vlastného prospechu otrčiť cudzie utrpenie do očú vám, ktorý máte v živote viac šťastia.

Overený recept, ako sa im vyhnúť neexistuje, sú budú tu stále. Jediné čoho sa treba držať je, že si všetci odkázaní ľudia, ktorí to dokážu, bez prehnaných pocitov vďačnosti, ocenia normálnu ľudskú pomoc od normálnych ľudí, pomoc, ktorá pomáha, nevydiera, nezneužíva... - neubližuje. Tej býva veľmi málo. O takej pomoci azda nabudúce.

Tento blog venujem rodine,blízkym, známym, priateľom aj inštitúciám, všetkým, ktorí mi za 17-násť rokov mojej totálnej odkázanosti a strádania, pomohli a neublížili. ĎAKUJEM.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?