Čo s ním? Čo s nimi ? I.

Autor: Daniel Vrabeľ | 5.6.2011 o 11:16 | (upravené 6.6.2011 o 13:00) Karma článku: 12,15 | Prečítané:  742x

Ako som správne predvídal o návod, či skôr o súbor pripravených návodov neprejavil nikto záujem. Lenže, keď sa niekto z vášho okolia dostane do situácie v ktorej je úplne odkázaný na pomoc. Zvyčajne si položíte otázku. Čo s ním teraz bude? A vôbec, vy si myslíte, že si vo chvíľach totálnej odkázanosti dáko poradíte?:) Čo si teda počať s plne odkázaným človekom, ktorý je nepredajný, nevie alebo nechce žobrať? Vlastne, je už úplne nanič, a už len visí, ako balvan niekomu na krku?

Trochu vám priblížim, čo sa s takým človekom môže diať, alebo čo kto môže čakať v takej úbohej situácii. Každého (čo premýšľa) napadne „ach no ale toto je skutočný koniec...“ Ale nezúfajte, aj tu v totálnom zúfalstve a beznádeji sa ponúka niekoľko super riešení :-). Najrozšírenejším, zároveň notoricky najznámejším riešením je podstúpenie toľko ospevovanej a zároveň opľúvanej eutanázie. Na jej forme či legislatívnom ukotvení nezáleží, ide predsa len o to, aby sa dotyčný čo najskôr odpratal všetkým z očú aj zo sveta preč. Záujemcom netreba dávať špeciálne návody, každý z nich alebo okruh jeho blízkych (ktorí sa ho chcú striasť) zvolí spôsob, ktorý je najvýhodnejší.

Čo však, keď sa dotyčný nechce zeutanazovať a ešte v ňom žije nejaký korienok radosti z holého života? Aj pre takého tu je možnosť. Urobiť zo seba blázna. Áno, čítate správne. Verte alebo nie, ťažko telesne postihnutý nesebestačný človek má väčšiu šancu prežiť či dožiť sa vyššieho veku, ak ho majú za blázna. Zvyčajne sa pre takto nastavených ľudí skôr nájde nejaká pomoc. Usmievaví či plačlivý blázni sa okoliu javia celkom neškodní. Neškodní v tom zmysle, že sú pozbavení akejkoľvek uznaniahodnej súdnosti. Súdnosti k zvrhlému a amorálnemu správaniu tých, ktorí mu poskytujú každodennú „pomoc“ v rámci vlastného sebauspokojenia. Kritika bláznov na adresu „ošetrujúcich“ špinavcov a ich špinavostí sa neberie vážne, slúži iba k ich zábavke, ktorí mu okázalo dávajú sústo, aby prežil, prežil a vystrúhal grimasu vďačného na nich odkázaného, prosebníka - blázonka.

Časom sa dotyčný aj so svojou grimasou tak či onak dopracuje k skutočnému pomäteniu zmyslov. Cestu k skutočnému zošaleniu si môže spríjemňovať tabletkami, drogami či alkohom (tie mu tí ktorí si ho udržujú čoby objekt k sebauspojeniu vrelo a v hojnej miere dodajú). Závislosť na niečom takom, sa v takejto situácii pripočítava k dobru postihnutého. Na návykových látkach závislý telesne postihnutý blázon je bezpečne a úplne ľahko ovládateľný a nemá nijakú šancu vymaniť sa zo zovretia svojich „dobrodincov“.

Lenže z času na čas sa nejaký chudáčik zatne, nechce sa ani odpratať, ani hrať sociálne hry rôznych psychopatov a zvrhlíkov v nejakých komunitách a nasilu zlepených kolektívoch. Napriek krutosti situácie v ktorej sa ocitol, tvrdohlavo túži ostať v pokore sám sebou, chce byť (aspoň trochu) braný za normálneho človeka a žiť v rámci možností aspoň trochu normálny život s normálnymi ľuďmi. No na to, aby tento skutočný nešťastník normálne žil potrebuje aj normálnu pomoc od normálnych ľudí. Ako sa hľadá a nachádza takáto pomoc, pre týchto zadubencov bude v nasledujúcom blogu.

Tento blog je venovaný všetkým šikanovaným, zneužívaným, týraným ľuďom s ťažkým zdravotným obmedzením, ktorí sú vo svojej bezbrannosti a bezradnosti odkázaní na sociálnych deviantov, psychopatov, úchylov, tyranov a ľudí s neľudským správaním.

Je venovaný nevinným obetiam neľudského zaobchádzania, a zverského „ošetrovania“, starým, mladým, duševne zdravým i ľuďom s duševným obmedzením, nech už sa nachádzajú kdekoľvek. Nech vám je Boh milostivý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?