Ste nepredajný ? Skúste žobrať.

Autor: Daniel Vrabeľ | 26.5.2011 o 15:08 | (upravené 8.6.2011 o 12:21) Karma článku: 11,35 | Prečítané:  679x

Poskytol som veľmi oklieštený navodík, ako úspešne predať utrpenie. Ale čo si počať s nepredajnými? Keď niekto nechcete ísť ďaleko za hranice svojej základnej dôstojnosti a nemá talent na to, aby ste zo seba urobil cvičeného pajáca.

Aj pre takých tu je možnosť. Žobranie.

Pre neznalých problematiky je pomerne ťažké rozlíšiť, kedy sa nejaká kalika predáva a kedy žobre, predsa je v tom dosť veľký rozdiel. Hoci žobranie je vo svojej podstate tiež založené na (seba)ponižovaní, je nutné podotknúť, že žobrota sa rozdeľuje do niekoľkých základných skupín. Delia sa dľa cieľa na ktorý sa žobre. Jední „žobrú“ lebo sa chcú obohatiť, iný v tom vidia doceninie samých seba a akúsi pseudorealizáciu, ale za skutočné žobranie sa dá považovať len prosenie o milostivosť za účelom prežitia a žitia. Niekedy je to skutočne jediná možnosť, ako zmierniť utrpenie či umožniť vcelku dôstojný život nejakému životaschopnému postihnutému. Čo sa týka žobrania, najlepšie výsledky sa dosahujú skupinovým žobraním. Nuž a na tento účel sa zakladajú neziskovky, občianske združenia, nadácie či takzvané kresťanské spoločenstvá, rehoľné rády ale áno, aj politické strany :-). Rozoberať efektivitu či účelovosť jednotlivých žobrajúcich skupín by bolo nadlho a preto to nechávam iným.

Žobranie nie je až tak zložitá činnosť, ako samopredaj. Je nenáročné na talent a kreatívne inovácie, nevyžaduje ani rozsiahly marketingový servis. V zásade ide len o vytvorenie určitej základnej pózy a sloganu. Žobráckych póz a ich foriem je bezpočet, rovnako aj sloganov ktorých účel je jediný a síce dostať cieľovú skupinu pod akýsi citový tlak.V pozícii žobráka sa môže ocitnúť ktokoľvek a ani neviete ako rýchlo. Je to hnus. Neviem, ako iní ale pre mňa to nebolo a nieje nič príjemné. Gniavi a ničí to dušu, na hrdosť niet pomyslenia a človek improvizuje a improvizuje ale márne. Žobre sa o všetko o city, o peniaze o zhovievavosť - a napokon sa aj tak ocitnete v pozícii platiaceho člena spoločnosti.

Chcete návod, ako sa nepredávať ani nežobrať ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?