Neviete čo s utrpením? Predajte ho!

Autor: Daniel Vrabeľ | 26.5.2011 o 11:45 | (upravené 5.6.2011 o 11:21) Karma článku: 12,48 | Prečítané:  833x

Beznohé a bezruké okyptené telíčko vsadené do stredu futbalovej brány, z ľudského torza vytŕča dobre pestovaná a namejkapovaná tvár dospelého chlapa. Strela na bránu a „gól“, na to okyptenec v bráne zareve hrdelným hlasom „nebol som pripravený“...

Tak nejako vyzerá jedno z propagačných videí rozhodených po internete jedného od narodenia okypteného Austrálčana. Zainteresovaní vedia o koho ide a tí ostatní, ak chcú, tak si ho poľahky nájdu. Usporadúva svoje turné a s veľkým ziskom predáva dobre naaranžované a psychologicky kvalitne zocvičené seansy po svete. Predstavenia, sú výborne pripravené, a líšia sa podľa toho, aké obecenstvo prevláda. O marketing a propagáciu sa mu stará pomerne početný tým „zlatokopov“, a aj tie sú zvládnuté brilantne, dá sa to porovnať s prípravou nejakých hudobných megakoncertov. Ale choreografia samotného predstavenia má úplne iný charakter.

Bezchybný rečnícky prejav, groteskné poskakovanie, klepkanie kýpťom o podložku, do toho humorná vsuvka. Výbuchy smiechu, strieda tvár „ubitého mačiatka“ až po simulovaný plač, a tak dookola. Publikum je nabité emóciami na prasknutie - napokon prichádza vyvrcholenie, čo vyvrcholenie, sú to nekontrolovateľné výbuchy akejsi neidentifikovateľnej ľútosti. Sprevádzajú ich nekončiace orgie objímania, bozkávania, až to privádza niektorý typ ľudí k chvíľkovému pozbaveniu zmyslov či tranzu, ktorý sprevádza usedavý plač. Vstupné na toto cirkusové predstavenie, kde vám táto cvičená kalika dokáže zaručene zmeniť od základu vaše životné postoje je „len“ nejakých 45€. Akokoľvek sa na to pozriete, musíte vysloviť uznanie, on a ďalší dokázali predať nepredajné. Nie je to však osamelý prípad, ďalšou takouto celebritou, ktorá sa kalikám uvádza, ako príklad odhodlaného „bojovníka“ je aj jeden bývalý fyzik. Ten to má oveľa horšie, ako horespomínaný okyptenec ale napriek tomu sa aj jeho predstavenia síce na inej báze (už len ako, ako popularizátora fyzikálnych vied) stále tešia nemalej obľube. Ďalší príklad toho, že sa dá upliesť z h...a bič, bol nedávny príklad handicapovanej športovkyne, ktorá si kvôli účasti v paralympijských súťažiach dala odfakliť aj zdravú nohu.

Uviedol som príklady mrzákov, „charizmatických“ bojovníkov, ktorý sa vedia za dobrý bakšiš speňažiť, no boli zo zahraničia. Aká je situácia na Slovenskom trhu? Charakterizujem ju, ako veľmi zložitú, ale veľmi sľubne sa rozvíjajúcu oblasť spoločenského života. Od prípadov, keď si kvôli poistke niektorí podnikavci sekáčom amputovali palec na ruke, cez neziskovky „úporne“ bojujúce za práva postihnutých, relácie typu modré z neba či skôr hnedé z..., až po heroické výkony invalidných športovcov. Je tu už pomerne stabilný trh, kde sa dá kúpiť nejaké to postihnuté individuum či už priamo z prvej ruky alebo od jeho príbuzných.

Ak teda máte doma kaliku alebo sami sa kalikou stanete vyberte si niektorý zo spôsobov sebarealizácie, tvrdo makajte a váš úspech sa azda dostaví. Predáte sa a práve o to dnes ide, predať sa za každú cenu. Verte mi predať sa dá všetko na svete, aj tá najhoršia kalika a to najťažšie utrpenie, ide len o to, aký zvolíme marketing, ako bude zrežírovaná následná show. No a napokon ide len o ochotu zdegradovať vlastnú ľudskú dôstojnosť úplne na maximálnu možnú znesiteľnú hranicu ba ísť až za ňu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?